Застосування проектів при створенні ландшафтного дизайну ділянки 10 соток

У цій статті покажемо вам як можна застосовувати проекти на практиці.

Перед нами ділянку розміром 10 соток. Ділянка рівна. На ньому розташований невеликий одноповерховий будинок з терасою, лазня і примикає до неї хозблок. На ділянці 2 в'їзду: основний і додатковий з паркуванням. Грунт - чорнозем.

Фотографія 1. Порожня ділянка

Крок 1.
Зробимо зонування ділянки. По-перше, це зона парадного входу. Саме вона потрапляє в поле зору гостей в першу чергу, тому її дизайну приділяють багато уваги. Особливо якщо паркан декоративний, невисокий, кований, як на даній ділянці і озеленення парадної зони проглядається вже з вулиці. У нашому випадку до вхідної зони відносяться: мощена майданчик, що служить в'їздом на територію і веде до будинку, ділянка з декоративними насадженнями та газоном зліва від входу і маленьку ділянку праворуч. Отже, ліву частину логічно буде оформити галявиною з міксбордерів як в проекті №86. Це деревно-чагарникова група з використанням невеликої кількості багаторічників і декоративних злаків виконана в пейзажному стилі. Цей миксбордер декоративний протягом всього року за рахунок використання структурних рослин.

Крок 2.
Праворуч від входу на невеликій ділянці можна поставити лавочку або гойдалки. Для оформлення підійде проект №84, адаптований під конкретну задачу: жива огорожа може бути продовжена уздовж забору і до приміщення лазні / хозблока.

Крок 3.
Друга зона - це приватна зона відпочинку, прилегла до тераси, знаходиться за будинком. Для озеленення візьмемо проет №87 з альтанкою-барбекю. Вихід з альтанки по обидва боки оформлений декоративними деревами і чагарниками з вкрапленням невеликої кількості багаторічників і злаків. Стиль пейзажний. Цей миксбордер відокремлює і приховує зону паркування. Від тераси до альтанки можна прокласти покрокову доріжку крізь газон.

Крок 4.
Зараз починає знову користуватися популярністю садово-городня зона, але в сучасній інтерпретації. Сад та город повинні бути декоративні і вписуватися в загальну концепцію оформлення ділянки. Ось і в нашому випадку знайшлося місце для 3-х плодових дерев. Ми адаптували проект №55 під конкретні розміри: використовуємо рівно половину плану, розділивши його уздовж. Доріжка тут не знадобиться, її роль виконає вимощення.

Крок 5.
Декоративний город розташуємо на ділянці прямокутної форми, що примикає до Хозблок. Це дуже зручне розташування: інвентар завжди під рукою. Можна використовувати проект №77, вірніше його половину, розділивши по осі. Він виконаний в регулярному стилі, але оскільки він розташований ізольовано, дисонує з пейзажним стилем всієї ділянки. Можна продублювати його бордюр за допомогою невисокою огорожі проекту №16 між вимощенням і зоною городу. Простір навколо городу відсипати гравієм.

Ми з вами подивилися якомога озеленити ділянку, використовуючи наші проекти. І не бійтеся експериментувати: збільшувати або зменшувати проекти, вносити зміни відповідно до ваших задумами.